Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Zachęcamy jednak do logowania się lub rejestracji. Aby móc korzystać z indywidualnego rabatu skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Kwiaty Polne w Boże Ciało na szczęście

2 czerwca 2012

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana też potocznie Bożym Ciałem, jest obchodzona od 1246 r. Zwyczaj został zapoczątkowany przez bp Roberta z diecezji w Liège w Belgii m.in. z powodu widzeń św. Julianny z Cornillon. W 1264 r. papież Urban IV ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła.

Boże Ciało W Polsce

W Polsce obchody Bożego Ciała pierwszy raz odbyły się w 1320 r. za sprawą bp Nankiera, a w 1420 r. uznano tę uroczystość za powszechną, obchodzoną w całym kraju. W Rzeczpospolitej Boże Ciało wiąże się zwykle z barwną procesją po ulicach parafii. Wierni zatrzymują się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii.

Kwiaty Polne w Boże Ciało

Kościoły są zwykle przystrajanie pięknymi kwiatami polnymi. Zobaczymy na nich m.in. dalie czy malwy. W wielu miejscach, (np. Spycimierzu w łódzkim) trasa procesji usłana jest fantastycznymi kwietnymi dywanami, które wykonywane są np. ze stokrotek czy rumianków. Niekiedy dziewczęta ubrane na biało sypią płatki kwiatów.

Powszechnym zwyczajem jest przystrajanie ołtarzy kolorowymi kwiatami, np. makami lub ostróżką. Po zakończeniu procesji uczestnicy zabierają je do domów na szczęście.

Innym ciekawym zwyczajem, wywodzącym się z czasów pogańskich, jest święcenie kwiatów. Po poświęceniu wiązankę lub wianuszek wykonywany z kwiatów polnych, np. rumianków czy chabrów, należy zasuszyć i chować przez cały rok.

Galeria Kwiatów Polnych

Być może zainteresuje Cię także...

Zobacz ofertę kwiatów polnych w naszym sklepie internetowym

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję