Informacja dotycząca zmiany cen

31 maja 2021

Szanowni Państwo,

z pewnością nie uszło Państwa uwadze, że w ostatnich miesiącach zmuszeni byliśmy podnosić ceny naszych towarów. Pragniemy zapewnić, że podwyżki zawsze traktujemy jako przykrą ostateczność. Niestety, w obecnej sytuacji gospodarczej nie jesteśmy w stanie zachować cen na dotychczasowym poziomie. Złożyło się na to wiele czynników:

  • Przede wszystkim ceny transportu z Azji, które na przestrzeni 6 ostatnich miesięcy poszybowały w górę aż o 600% i obecnie stanowią już nie ok. 10% a nawet 60% wartości towaru
  • Wskaźnik inflacji, który od 4 lat stale rośnie i dochodzi już do 5% w skali roku
  • Kurs USD, który w ciągu ostatnich 3 lat wzrósł o ok. 15%
  • Stale rosnące ceny surowców, w tym przede wszystkim plastiku
  • Rosnące wynagrodzenia w Chinach

W związku z powyższym, siła nabywcza polskiej waluty w kontekście naszego asortymentu nieuchronnie spadła, zależnie od sytuacji, mniej więcej o 60%. Przykro nam przekazując tę wiadomość, liczymy jednak na Państwa zrozumienie, a równocześnie zwracamy uwagę na fakt, iż nie jest to trend lokalny, a globalny, zatem dotkliwie dotyka całej branży, a nie tylko firmy Faktor.

Pragnęlibyśmy jednocześnie poinformować, że w związku z powyższą sytuacją jesteśmy także zmuszeni wprowadzić zmiany do polityki rabatowej, która mimo zmieniających się warunków rynkowych nie była modyfikowana od 2010 roku. Zmiana będzie polegać na podniesieniu progów rabatowych, zarówno dla rabatów jednorazowych, jak również dla rabatów stałych - o 15%. Zmiana ta wejdzie w życie 1 lipca 2021 r.

Pragniemy równolegle poinformować, że ilość punktów rabatowych zebranych przez Państwa w okresie od 1 czerwca 2020 do 30 maja 2021 zostanie powiększona o 15%, tak aby zapewnić Państwu utrzymanie tych samych poziomów stałego rabatu, z którego korzystają Państwo obecnie.

Mając nadzieję na zrozumienie oraz stałą dalszą współpracę, pozostajemy z wyrazami szacunku,

Zarząd Faktor

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję