Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Jeżeli masz uzgodniony indywidualny rabat stały - zaloguj się, aby zobaczyć od razu swoje ceny na stronie przy każdym produkcie. Aby móc otrzymać indywidualny rabat stały dla użytkowników skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Ślubna dekoracja kościoła z kwiatów sztucznych

19 kwietnia 2012

Kościół jest jednym z ważniejszych miejsc dla Młodej Pary - to w nim odbywają się uroczyste zaślubiny. Z tego powodu należy zadbać o odpowiednią oprawę ceremonii kościelnych, w tym o uroczystą dekorację.

Dekoracja dopasowana do kościoła

Dobierając elementy dekoracji należy zwrócić uwagę na charakter kościoła: czy jest nowoczesny czy raczej zabytkowy, jego kubaturę i oświetlenie. Maleńki, zabytkowy kościółek ubierzemy inaczej, niż wielką, nowoczesną świątynię.

Ślubna dekoracja kwiatowa

Kwiaty są oczywiście głównym elementem, którego zwykle używamy do dekoracji. Kwiaty żywe są najbardziej popularne, ale też najdroższe. Dlatego godne polecenia mogą być kwiaty sztuczne. Mają one wiele zalet: są tańsze, bardziej trwałe, łatwiej wykonać z nich kompozycje.

Nie bez znaczenia jest także czas - dekorując kościół sztucznymi kwiatami nie musimy zostawiać tego na ostatnią chwilę. Taką dekorację można przygotować nawet kilka dni wcześniej, nie obawiając się, że będzie wyglądała nieświeżo.

Jakie kwiaty do dekoracji kościoła?

Do przygotowania dekoracji można użyć główek kwiatowych, gałązek długich bądź krótkich, dodatków kwiatowych czy liści. Wybór sztucznych kwiatów jest tak olbrzymi, że ograniczeniem mogą być jedynie nasza wyobraźnia i zasoby portfela.

Kwiat sztuczne dobrej jakości mogą do złudzenia przypominać żywe. Nie należy się więc obawiać, że dekoracja będzie wyglądała tandetnie. Dobrym pomysłem jest uzupełnienie jej dodatkami. Dużą popularnością cieszą się m.in. sztuczne ptaszki i motylki. Do uzupełnienia dekoracji mogą posłużyć także rafia i sizal. A do świeczek doskonale pasują małe stroiki.

Co dekorować?

Na dekorację kościoła składają się przeważnie: dekoracje ołtarzy, ławek wzdłuż nawy głównej, klęczników dla Młodej Pary i świadków oraz dekoracja dywanu.

Ołtarz główny i boczne powinny być udekorowane dużymi kompozycjami z kwiatów ułożonych w wachlarz, tak, aby były dobrze widoczne. Ławki można ozdobić stroikami z główek kwiatowych lub krótkich gałązek i wstążek bądź innych artykułów dekoracyjnych.

Nie wolno zapomnieć o dekoracji klęczników i krzeseł nowożeńców i świadków. Goście siedzący z tyłu właśnie na nich skupiają swój wzrok. Ponadto Para Młoda jest fotografowana głównie w otoczeniu tychże krzeseł.

Równie istotna jest dekoracja dywanu. Wiele par marzy, aby iść do ślubu stąpając po płatkach róż. Niestety żywe płatki są nietrwałe i brudzą dywan. Mało który proboszcz zezwoli na takie atrakcje.

Idealnym rozwiązaniem są sztuczne płatki róży dostępne w wielu kolorach – nie brudzą, są tańsze i nie zmarnieją w trakcie mszy.

Płatki kwiatowe zamiast ryżu

Kontrowersyjne są także zwyczaje związane z rzucaniem ryżu czy monet. Wiele pań niszczy fryzury bądź paznokcie.

Tu ponownie wspaniałym rozwiązaniem mogą być płatki kwiatowe, którymi można obsypać parę młodą, życząc jej przy tym szczęście na nowej drodze życia.

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję