Nowości

Pianki Florystyczne Suche i Mokre

Pełna oferta pianek florystycznych, które służą jako baza do tworzenia dekoracji z kwiatów sztucznych oraz żywych. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach.

Pianka florystyczna lub potocznie gąbka florystyczna służy do układania kwiatów (do kwiatów żywych używa się gąbki mokrej, a do sztucznych stosuje się gąbkę suchą).

Agro mini P213

Wielkość: 20 cm

Kategoria: Inne

Stan: Dostępne

Hurt: 6,99 zł za szt
Detal: 11,65 zł za szt
Pakowanie: karton (11 szt)

Autocorso P210

Wielkość: 11 cm

Kategoria: Florety

Stan: Dostępne

Hurt: 18,31 zł za szt
Detal: 30,53 zł za szt
Pakowanie: sztuka

Autocorso mini P212

Wielkość: 10 cm

Kategoria: Florety

Stan: Dostępne

Hurt: 13,35 zł za szt
Detal: 22,24 zł za szt
Pakowanie: opakowanie (4 szt)

Cylinder mokry P251

Wielkość: 8 cm

Kategoria: Inne

Stan: Dostępne

Hurt: 1,13 zł za szt
Detal: 1,88 zł za szt
Pakowanie: opakowanie (20 szt)

Cylinder suchy P104

Wielkość: 8,5 cm

Kategoria: Inne

Stan: Dostępne

Hurt: 1,32 zł za szt
Detal: 2,19 zł za szt
Pakowanie: opakowanie (10 szt)

Garnet maxi P234

Wielkość: 37 cm

Kategoria: Florety

Stan: Dostępne

Hurt: 14,99 zł za szt
Detal: 24,99 zł za szt
Pakowanie: sztuka

Garnet mini open P231

Wielkość: 11 cm

Kategoria: Florety

Stan: Dostępne

Hurt: 3,68 zł za szt
Detal: 6,13 zł za szt
Pakowanie: opakowanie (3 szt)

Mikrofon łamany zamknięty P203

Wielkość: 17 cm

Kategoria: Inne

Stan: Dostępne

Hurt: 5,35 zł za szt
Detal: 8,92 zł za szt
Pakowanie: opakowanie (6 szt)

Ring suchy na plastiku 30 cm P113

Wielkość: 30 cm

Kategoria: Podkłady Florystyczne - Wianki

Stan: Dostępne

Hurt: 28,86 zł za szt
Detal: 48,09 zł za szt
Pakowanie: sztuka

Pianki Florystyczne Suche i Mokre

Pianki florystyczne to jedne z najpopularniejszych elementów we florystyce, dzięki którym stworzyć można niezwykłe kompozycje. Tworzone są z gąbkowego, kruchego tworzywa, które może pochłaniać wodę, a także być formowane w dowolnie wybrany kształt. Można swobodnie umieszczać w nim łodygi kwiatów, gałązki, ozdoby na piku oraz inne dekoracje. Gąbkę florystyczną możemy podzielić na dwa rodzaje: mokrą i suchą, w zależności od tego, z jakich komponentów zamierzamy stworzyć nową ozdobę.

Pianki i gąbki florystyczne

Mokra pianka florystyczna dedykowana jest żywym kwiatom i roślinom, jej zadaniem, oprócz bycia trzonem kompozycji, jest nawadnianie włożonych w nią łodyg. Po wchłonięciu wody bardzo długo trzyma ją w sobie, jednak jest wyjątkowo krucha. Jest dostępna w kolorze zielonym, aby jak najlepiej wtopić się w zieleń liści oraz stanowić jak najbardziej neutralne tło dla główek kwiatowych. Raz zamoczona nie nadaje się do ponownego użytku, jednak przez cały okres spełniania swojej roli utrzymuje kwiaty w odpowiedniej pozycji i zapewnia im dostęp do wody. Wchłaniana jest ona od spodu, górą zaś gąbki ulatują uwalniane pęcherzyki powietrza.

Sucha gąbka florystyczna służy do kompozycji tworzonych ze sztucznych kwiatów i innych elementów, które nie wymagają nawadniania. Jest dostępna w większej ilości kolorów, jednak można ją dostać również w tradycyjnej zieleni. Nie jest przystosowana do wchłaniania wody, w związku z czym nie może być zamiennikiem dla pianki mokrej.

Hurtownia kwiatów sztucznych z artykułami florystycznymi

Pianka florystyczna to uwielbiane przez florystów akcesorium, które umożliwia tworzenie kompozycji takich, jak wiązanki, wieńce pogrzebowe, bukiety ślubne czy stroiki. Odpowiednio dobrana gąbka jest w stanie utrzymać stworzoną dekorację bez żadnego uszczerbku. Łatwo osiągnąć z nią zamierzony efekt, dodatkowo w szybkim czasie można nadać jej pożądany kształt i rozmiar. Należy jedynie pamiętać o podziale na pianki suche i mokre i wykorzystywać je zgodnie z przeznaczeniem.

Oferowane przez nas gąbki i pianki florystyczne produkowane są z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, które bardzo dobrze utrzymują kwiaty i ozdoby w jednym miejscu, a do tego mogą umożliwiać im ciągły dostęp do wody. W naszym asortymencie znajduje się wiele kolorów i kształtów gąbek, które można oczywiście zawsze przyciąć do swoich upodobań. Znaleźć można między innymi pianki florystyczne w kształcie mikrofonu, mikrofonu mini, mikrofonu łamanego, cylindra, ringu, serca czy serca otwartego. Każda osoba kochająca kwiaty, zarówno sztuczne, jak i żywe, powinna zaopatrzyć się w pianki florystyczne. Nie tylko ułatwiają one pracę, ale i dają większe możliwości, jeśli chodzi o tworzenie kompozycji, rozwijają wyobraźnię i pozwalają spełnić nawet najbardziej niezwykłe pomysły. Z pewnością ułatwiają również pracę początkującym florystom, którym podtrzymujące podłoże będzie bardzo przydatne. Tak naprawdę w wykorzystaniu gąbki florystycznej może ograniczać tylko wyobraźnia.