Nowości

Sztuczne Rośliny Doniczkowe

Sztuczne rośliny służące do zamocowania w doniczkach, bądź w innych naczyniach. Rośliny zielone takie jak dracena, bukszpan, diffenbachia, oraz ozdobne trawy. Kwitnące róże, pelargonie, a także małe sukulenty. Polecane do dekorowania balkonów.

Hedera Z093

Wielkość: 35 cm

Kategoria: Rośliny Zielone

Stan: Dostępne

Hurt: 5,40 zł za szt
Detal: 9,00 zł za szt
Pakowanie: opakowanie (2 szt)

Dekoracyjne, sztuczne rośliny doniczkowe ozdobią każde wnętrze

Dbanie o świeże kwiaty doniczkowe na parapecie domu czy w biurze wymaga dużo czasu, odpowiedniego poziomu oświetlenia i wilgotności. Niektóre gatunki nie rosną w naszych warunkach klimatycznych, są niebezpieczne dla alergików, małych dzieci i zwierząt domowych. Aby uniknąć tych trudności, warto zdecydować się na sztuczne rośliny doniczkowe, które staną się pięknym i praktycznym elementem dekoracyjnym.Takie ozdobne kompozycje nadają pomieszczeniu przytulną i ciepłą atmosferę, a jednocześnie nie wymagają stałej pielęgnacji.

Zastosowanie sztucznych roślin doniczkowych

We współczesnym świecie aktywnie rozwija się produkcja różnych towarów i produktów, a wykorzystanie innowacyjnych technologii wpłynęło również na wytwarzanie tak specyficznych kompozycji, jak sztuczne kwiaty doniczkowe.Takie elementy dekoracyjne w nowoczesnym designie są ucieleśnieniem nieograniczonej wyobraźni florystów, pięknego stylu.

Do produkcji wykorzystywane są praktyczne, trwałe, estetyczne materiały. Dzięki temu możliwe jest stworzenie niesamowicie pięknych sztucznych kwiatów w doniczkach, które są prawdziwymi dziełami sztuki florystycznej. Piękno, podobieństwo do prawdziwych kwiatów, łatwość pielęgnacji, to wszystko sprawia, że są niezastąpionym wystrojem prywatnego domu, mieszkania, biura, kawiarni czy restauracji.

Cechy i zalety sztucznych roślin doniczkowych

Kiedyś sztuczne kwiaty w pomieszczeniach uważano za źródło szkodliwych oparów, oznakę złego smaku. Dziś wysokiej jakości nietoksyczne materiały, technologie wytwarzania sztucznych dekoracji kwiatowych nadają im hipoalergiczności, realizmu, są bezpieczne, estetyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nasłonecznienie. Żywe kwiaty są zdecydowanie mniej trwałe, a do tego źle znoszą zmianę miejsca, nasłonecznienia czy brak wody.

Najczęściej poszukiwane są takie sztuczne kwiaty doniczkowe jak:

  • Sukulenty – echeveria, grubosz, aloes w różnych odcieniach.
  • Liściaste – begonia w wielu kolorach, buksztpan, diffenbachia, dracena, eukaliptus, hosta, kapusta ozdobna, scindapsus, zielistka.
  • Kwitnące – begonia, fuksja, oleander, pelargonia, trawa kwitnąca.


Najważniejsze cechy

Stałość kształtu, wielkości, koloru – sztuczne rośliny doniczkowe cały czas pozostają bujne, posiadają soczyste, żywe kolory przez cały rok.
Bezpieczeństwo - brak zapachu, toksyn w składzie materiałów pozwoli na umieszczenie takiego wystroju we wnętrzach miejsc użyteczności publicznej, salonów, pokoi dziecięcych, placówek medycznych bez obawy o wywołanie alergii. Przypadkowy kontakt niemowląt lub zwierząt domowych z rośliną nie spowoduje zatrucia.
Wszechstronność - sztuczne kwiaty doniczkowe można ustawiać w ciemnym korytarzu, parapecie skąpanym w słońcu. Nie będą cierpieć z powodu zimna, braku światła i nie blakną pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.

W katalogu sklepu internetowego znajduje się duży asortyment sztucznych roślin doniczkowych: kwitnących, liściastych, sukulentów i traw. Dzięki różnorodności rodzajów, kolorów, doborowi doniczek produkty uzupełnią każde wnętrze i zaspokoją poczucie estetyki każdej osoby. W fakturze i kolorze imitacje są tak zbliżone do oryginałów, że można je bezpiecznie łączyć z żywymi roślinami we wnętrzu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment roślin doniczkowych, które wyglądają jak żywe, a są o wiele bardziej trwałe, przy równocześnie pięknym wyglądzie.