Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Zachęcamy jednak do logowania się lub rejestracji. Aby móc korzystać z indywidualnego rabatu skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś przygotować nietuzinkową kompozycję na wianku - i nie wiesz od czego zacząć - to będzie wpis dla Ciebie :)

Autor: Katarzyna Piekarska, 14 października 2022

CZAS PRACY: 25 - 45 minut
CAŁKOWITY CZAS: 1h
POZIOM UMIEJĘTNOŚCI: początkujący/średniozaawansowany
SZACOWANY KOSZT: 60-100 zł

Gotowe dekoracje zakupione w sieciowych sklepach nie zawsze spełnią nasze oczekiwania. Nawet, jeśli uda nam się dobrać idealny rozmiar i kolorystykę, to ceny gotowych rozwiązań mogą mrozić krew w żyłach. Zamiast wydawać pieniądze na “gotowce”, mamy dla Ciebie przewodnik KROK PO KROKU, jak samemu je wykonać. Efekt może Cię zachwycić, a nawet, jeśli będą małe niedociągnięcia - satysfakcja z pracy własnych rąk i kreatywności jest nie do przecenienia!

Od czego zacząć? - czyli przygotowanie stanowiska

Znajdź w domu dobrze doświetlone miejsce, z blatem roboczym, na którym zmieszczą się potrzebne akcesoria. Blat możesz osłonić podkładką lub gazetami, aby nie uszkodzić powierzchni. Potrzebujesz gniazdka elektrycznego w zasięgu oraz śmietnika na odpadki.

Najważniejsze - lista produktów

Do przygotowania wianka na drzwi, zależnie od sezonu przygotuj gałązki, owoce, kamyczki czy inne ozdoby, my skupimy się w tym artykule na akcesoriach do wianka bożonarodzeniowego. Tak więc przygotuj:

wianek wiklinowy, słomiany, z mchu, faszyny lub ring metalowy - zależnie od autorskiej wizji artystycznej
sekator florystyczny …lub ogrodowy, jeśli nie masz innego :)
gałązki iglaste, owocowe, tasiemki, bombki - wszystko, co chcesz umieścić na wianku
pistolet z zapasem kleju na gorąco
drut florystyczny
rękawiczki chroniące przed zranieniem lub oparzeniem, jeśli nie masz wprawy w pracach tego typu
śnieg w spray’u, lakier UV - jeśli potrzebujesz
taśmę lub sznurek do powieszenia wianka na drzwiach

Do dzieła!

Rozłóż wszystkie niezbędne materiały i przygotuj je do użycia, aby ułatwić sobie pracę na każdym etapie.

Usuń niepotrzebne liście i odetnij bardzo długie łodygi. Niczego nie wyrzucaj, może przy następnych projektach wykorzystasz zbędne elementy - zero waste! Następnie przymierz wszystkie elementy do wianka. Nie montuj jeszcze niczego, upewnij się, że efekt końcowy będzie taki, jak planujesz.

Gałązki stanowiące bazę dekoracji możesz montować na drucie. Jeśli uznasz, że elementy nie są wystarczająco stabilne - użyj gorącego kleju.

Gdy gałązki wypełnią przestrzeń wianka, możesz zacząć dokładać gałązki kwiatowe, dekory oraz bombki. Jeśli wszystko jest już na swoim miejscu, a w kompozycji był użyty klej na gorąco, to jest moment, w którym musi on zastygnąć. Zaleca się co najmniej 15-30 minutowy “odpoczynek” kompozycji, aby klej mógł trwale zastygnąć.


Następnie, jeśli wianek ma być ozdobą wiszącą na drzwiach - przywiąż wstążkę do górnej części swojej pracy. Sprytnym rozwiązaniem jest przytwierdzenie pinezki na górnej krawędzi drzwi, jeśli skrzydło drzwiowe wykonane jest z drewna, jeśli drzwi są metalowe możesz po drugiej stronie drzwi zawiesić ciężarek, lub… drugi wianek - jako przeciwwagę :) W innym wypadku możesz zastosować mocne, naklejane haczyki montażowe, np. 3M - które utrzymają ciężar nawet 30 kg.

Wianek można oprószyć sztucznym śniegiem lub utrwalić lakierem, wszystko zależnie od Twoich potrzeb i upodobań. Jeśli Twoja praca będzie wystarczająco dobra, możesz mieć pewność, że każdy Gość przekroczy Twój prób z uśmiechem na twarzy, a Ty możesz spodziewać się zamówień na kolejne produkcje spod Twoich rąk!

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję