Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Sztuka tworzenia kompozycji ze sztucznych i żywych kwiatów

Autor: Katarzyna Piekarska, 14 września 2021

Zastanawiacie się, jak skłócić całą salę florystów? Wystarczy ich zapytać, czy używanie sztucznych kwiatów w swojej pracy jest dobrym pomysłem ;)

Sztuczne, czy tylko naturalne kwiaty?

Są tacy floryści, których bulwersuje sam pomysł użycia sztucznych kwiatów i traktują to jako coś gorszącego, niemniej wielu jest jednak zdania, że najlepszym rozwiązaniem jest mieszanie kwiatów sztucznych z żywymi, lub suszonymi roślinami. Świeże rośliny mają swój niezaprzeczalny urok i styl, nie można jednak udawać, że nie mają również swoich ograniczeń.

Wystrój z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych kwiatów to niebagatelny koszt, a sztuczne odpowiedniki nie dość, że są trwałe i można ich użyć wielokrotnie, to coraz częściej są wykonane tak, że nie sposób odróżnić ich od prawdziwych roślin! Duże znaczenie w wystroju wnętrz ma to, że nie każdy ma czas i środki, aby wciąż wymieniać cięte kwiaty czy kompozycje, a warunki często są zbyt ekstremalne, aby żywe rośliny przetrwały.

Kiedy zdecydować się na zakup sztucznych kwiatów?

Sztuczne kwiaty pozwalają tworzyć ofertę ponad sezonową, mogą okazać się jedynym rozwiązaniem w warunkach, w których niektóre świeże kwiaty nie kwitną, a w niektórych przypadkach obniżą koszty przygotowanych aranżacji. W łączeniu kwiatów żywych ze sztucznymi jako elementu kompozycji np. ślubnych, wystroju wnętrza lub aranżacji przestrzeni biurowej, warto pamiętać o kilku rzeczach:

- połącz sztuczne kwiaty z żywą zieloną roślinnością, lub suszem egzotycznym
- wybierz kwiaty, które są doskonałą imitacją natury; sprawdzą się tu jedwabne kwiaty z elementami z silikonu - nie tylko wyglądają jak prawdziwe, ale nawet w dotyku sprawiają wrażenie, jakby były prawdziwe
- jeśli dobierzesz sztuczne dodatki w palecie kolorów występujących w naturze, nawet wytrawnego znawcę roślin uda się zmylić

Jakie są korzyści z wyboru sztucznych kwiatów, jako uzupełnienia żywych kompozycji?

Przede wszystkim nic poza wyobraźnią cię nie ogranicza. Jeśli masz taką chęć, użyjesz sztucznych gałązek magnolii, maku lub słoneczników w listopadzie, bo czemu nie?! Zasadą numer jeden jest...brak zasad! Nie obowiązuje sezonowość, warunki wodne, cieplne, ani glebowe. Sztuczne kwiaty dają ci artystyczną wolność.

Bywa, że nasi klienci planują huczne imprezy. Po kilku godzinach żywe rośliny by podwiędły, a przy szalonych zabawach tanecznych na parkiecie nawet ulec zniszczeniu, sztuczne kwiaty są zdecydowanie bardziej odporne na takie zdarzenia.

Jeśli jesteś florystą, który często obsługujesz śluby, sale weselne, eventy firmowe, targi branżowe, imprezy okolicznościowe, komunie, wesela, etc. - sztuczne kwiaty mogą stać się elementem cennika, który pozwoli ci zaoszczędzić spore kwoty. Nie musisz za każdym razem kupować nowych sztucznych dodatków, wystarczy, że odpowiednio się z nimi będziesz obchodzić i przechowywać, a wymienisz wyłącznie żywe elementy.

Jeśli jeszcze nie nadarzyła się w twoim życiu zawodowym okazja, do stworzenia tego magicznego połączenia żywych i suszonych roślin ze sztucznymi, nie czekaj dłużej zobacz, co twój talent potrafi wykreować!

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję