Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Czy warto udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia w tym roku?

Autor: Katarzyna Piekarska, 19 listopada 2021

Wszyscy wiemy, że świat potrafi czasem nieźle dać w kość. Gdy człowiek chłonie spływające nieustannie ze świata złe wiadomości, czasem aż skóra cierpnie. Jednak nadchodzące Święta Bożego Narodzenia w polskiej tradycji są bardzo mocno osadzone i to właśnie one pozwalają nam po prostu czasem… nie oszaleć!

Szczególnie w niespokojnych czasach pięknie udekorowany dom, pachnące potrawy i czas spędzony z bliskimi są tym, co potrafi nas podtrzymywać na duchu przez wiele miesięcy.

Warto zadbać więc, aby w tym roku Święta przypominały nam te, które sami pamiętamy z naszego dzieciństwa.

Nie ma nic piękniejszego niż wspomnienia czasu spędzonego wspólnie z rodziną w przystrojonym domu pełnym rodzinnego, odświętnego klimatu.

Coraz wyższe ceny oraz inflacja są przykre dla każdego z nas, jednak jedną z najpiękniejszych polskich cech naszych charakterów jest to, że każda trudna sytuacja mobilizuje nas do większej pomysłowości i zaradności. Jeśli chcemy zaoszczędzić idealnym pomysłem będzie stworzenie w tym roku dekoracji własnoręcznie!

Do-it-yourself – czyli zrób to sam!

Mamy dla Was 5 propozycji - jak kreatywnie przyozdobić Wasze domy i już nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami pomysłami! Może pochwalicie się swoimi arcydziełami na naszym profilu na Facebooku albo Instagramie?

Wieniec na drzwi

Wieszanie świątecznych wieńcy na drzwiach do domu to tradycja kojarząca się ze Stanami Zjednoczonymi, czy Irlandią lub Wielką Brytanią, jednak nie da się nie zauważyć, że Polacy również pokochali wianki, które już na wejściu do domu czy mieszkania wywołują uśmiech na twarzach odwiedzających je osób.

Wianki można tworzyć na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest przyozdobienie wiklinowego wieńca bombkami, drobnymi gałązkami świerkowymi, sosnowymi lub ostrokrzewu. Niezbędne są szyszki, czerwone wstążki i sztuczne jagody, które nieodzownie kojarzą się z Bożym Narodzeniem. W naszej ofercie znajdują się również wspaniałe sztuczne wianki świąteczne, niektóre są tak doskonale wykonane, że trudno zorientować się, że są sztuczne, a nie prawdziwe. Wianki możemy wykonać też na żywych gałązkach, jednak jest to niepraktyczne i niesie za sobą ryzyko, że wianek będzie zbyt ciężki lub że żywica ze świeżo ściętych gałązek zabrudzi drzwi.

Sztuczne zielone girlandy

Girlandy bożonarodzeniowe to wspaniały, tradycyjny dekor. Można je wieszać nad lustrami, na kominku, na oknie, balkonie, wokół drzwi wejściowych do mieszkania, a nawet barierce schodów, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym. Girlandy dostępne w naszej ofercie są zarówno zielone, jak i ośnieżone. Wystarczy powiesić na nich bombki, dodać lampki i już mamy wyczarowany nastrój, który zapadnie we wspomnienia na długie lata.

Dekoracja stołu

Na świątecznym stole nie może zabraknąć drobnych dekoracji wykonanych na gałązkach iglastych. Możemy również użyć maleńkich imitacji prezencików, suszonych plastrów pomarańczy i jabłek. Doskonale sprawdzą się własnoręcznie wykonane choineczki z szyszek - jeśli nie macie czasu przygotować ich sami, zobaczcie jakie dekoracje Bożonarodzeniowe są dostępne w naszym sklepie!

Jakie dekoracje na choinkę?

Na choince możemy zawiesić… dosłownie wszystko! Wspaniale prezentują się główki poinsecji, łańcuchy, aniołki, ażurowe dekoracje, suszone owoce, słodkości, szyszki, a prawdziwego sznytu dodadzą bombki i inne dodatki.

Na koniec – PREZENTY!!!

Prezenty to również piękna ozdoba wnętrz. Warto przyłożyć się do ich kreatywnego opakowania. Papier, jutowy sznurek, suszone owoce, drobne gałązki iglaste, sztuczna wiązka czerwonych jagód, czy pięknie przewiązane wstążki mogą sprawić, że już samo patrzenie na prezenty umieszczone pod choinką będzie wywoływać w nas szczery uśmiech i tę niezapomnianą atmosferę, do której będziemy tęsknić aż do następnych Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję