Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Zachęcamy jednak do logowania się lub rejestracji. Aby móc korzystać z indywidualnego rabatu skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Jak zrobić Dynię ze Stroikiem z Kwiatów Sztucznych na Halloween?

30 października 2012

Halloween to święto obchodzone 31 października. Jego symbolem są lampy robione z wydrążonych dyni. Oto nasza propozycja Halloweenowej Dyni ze Stroikiem z Kwiatów Sztucznych.

Co to jest Halloween?

Halloween to święto obchodzone 31 października, w wigilię Wszystkich Świętych. Według jednej z teorii wywodzi się z celtyckiego święta na powitanie zimy. W tym dniu żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtyccy kapłani (druidzi) wierzyli, że w tym dniu zaciera się granica między światem żywych, a zaświatami. Dobre duchy przodków czczono i zapraszano do domów, zaś złe odstraszano. Do Polski Halloween dotarło dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Wcześniej zaś naszym odpowiednikiem były Zaduszki lub Dziady.

Co jest symbolem Halloween?

Symbolem święta jest wydrążona w środku dynia, do której wstawia się zapaloną świeczkę. Irlandzcy chłopi utożsamiali światełka w dyniach ze zbłąkanymi duszami, które były oczyszczane i uwalniane podczas tajemniczych obrzędów. Obecnie, wydrążone i ozdobione dynie ustawia się jako dekoracje. W zależności od wyobraźni tworzącego dynia może być łagodną ozdobą lub postacią rodem z horroru.

Skąd dynia na Halloween?

Halloweenową Lampę zrobioną z dyni nazywa się "Jack-o'-lantern". Zgodnie z legendą nazwa ta wywodzi się od chciwego Jack'a, który za życia miał sprzedać duszę samemu diabłu. Kiedy jednak demon przyszedł do Jack'a, ten podstępem go uwięził. Pech chciał, że skąpiec wkrótce zmarł - 31 października. Do niebios nie mógł wstąpić przez swoją chciwość, a do piekła, ponieważ zażartował z diabła. Jego dusza została uwięziona na ziemi, gdzie do dnia sądu ostatecznego miał chodzić z latarnią...

Kompozycja z Dyni i Kwiatów Sztucznych na Halloween

W związku z nadchodzącym Halloween, chcielibyśmy przedstawić Państwu naszą propozycję na Dyniową Lampę. Przyozdobiliśmy ją Stroikiem z Kwiatów Sztucznych, do wykonania którego użyliśmy:

  • Gałązka dekoracyjna (S448)
  • Kamelia (G068)
  • Aksamitki (L236)
  • Trawa (A380)
  • Ciemny bluszcz (B104)
  • Jasny bluszcz (B103)
Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję