Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Jeżeli masz uzgodniony indywidualny rabat stały - zaloguj się, aby zobaczyć od razu swoje ceny na stronie przy każdym produkcie. Aby móc otrzymać indywidualny rabat stały dla użytkowników skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Balkon idealny - dlaczego warto mieć kwiaty sztuczne na balkonie?

18 sierpnia 2020

Kwiaty wykonane z materiału cieszą się coraz większą popularnością. Spotyka się je już nie tylko w salonie czy w sypialni, ale również na balkonach. Dlaczego warto mieć kwiaty sztuczne na balkonie? Jak udekorować nimi balkon? Na co należy zwrócić uwagę? Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Sztuczne kwiaty na balkonie

Jeszcze nie tak dawno temu sztuczne rośliny były rzadziej wybierane, niż aktualnie. Dlaczego wolimy sztuczne kwiaty zamiast żywych?

Kwiaty wykonane z tkanin przede wszystkim są wybierane ze względu na to, że nie należy poświęcać im wiele czasu ani pamiętać o ich częstej pielęgnacji. Wiele osób często przebywa poza domem, mają zabiegany tryb życia, zatem ciężko im regularnie zaglądać do żywych kwiatów i kontrolować ich porost.

Kolejną kluczową kwestią jest to, że umożliwiają one alergikom cieszenie się pięknem kwiatów naturalnych, jednak z tą różnicą, że nie powodują kataru siennego i gorszego z tego powodu samopoczucia. W takich sytuacjach i nie tylko wybawieniem dla miłośników kwiatów stają się ich sztuczne wersje. Nie uczulają, nie rozwiną się na nich grzyby ani drobnoustroje.

Dlaczego kochamy rośliny?

Wiele osób nie wyobraża sobie wystroju wnętrz bez roślin. Przebywanie w otoczeniu drzew, traw ozdobnych czy kwiatów ma korzystny wpływ na samopoczucie. Widok kwiatów sprawia, że mamy pozytywne nastawienie i odczuwamy bliskość natury. Osoby, które posiadają balkony, zwłaszcza te z ograniczonym widokiem na zieleń ze względu na mieszkanie w blokach, często decydują się na wzbogacenie aranżacji balkonu za pomocą roślin.

Naturalne kwiaty mają wiele wymagań. Nie rosną dobrze w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź takich ze zbyt dużą lub małą wilgotnością. Kiedy nie mamy możliwości sprostać wymaganiom żywych roślin, możemy zdecydować się na wybór sztucznych kwiatów.

Jest to wygodne rozwiązanie, jednak należy przestrzegać trzech najważniejszych zasad przy dekorowaniu balkonu lub innych zewnętrznych elementów kwiatami sztucznymi:

Ochrona przed światłem - kwiaty materiałowe będąc narażone na bezpośrednie promienie słoneczne mogą wypłowieć, stracić swój blask i kolor. Należy im zapewnić miejsce zacienione lub mało nasłonecznione.
Ochrona przed deszczem - tkaniny nie powinny być narażone na deszcz, ponieważ szybko mogą się zniszczyć.
Ochrona przed wiatrem - Zakupione sztuczne kwiaty można włożyć do różnego rodzaju pojemników: donic, skrzynek balkonowych czy wiszących koszy. Należy je dobrać tak, aby były odpowiednio dopasowane do wielkości oraz pokroju danych sztucznych kwiatów. Nie można zapomnieć o ich dobrym przyczepieniu do danego pojemnika czy przysypaniu ziemią, kamykami ozdobnymi aby razem z wiatrem nie odleciały z balkonu.
To jedyne warunki, o które warto zadbać aby cieszyć się kwiatami sztucznymi jak najdłużej. Możemy zapomnieć o podlewaniu, przycinaniu i przesadzaniu. Cały ten czas możemy poświęcić na odpoczynek i cieszenie się pięknym widokiem.

Sztuczne kwiaty balkonowe. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Sztuczne kwiaty wyglądają przez cały rok pięknie, dlatego też są one najładniejszą ozdobą dla każdego balkonu, niezależnie od jego wielkości. W naszym sklepie jest dostępny ogromny wybór kwiatów, które sprawdzą się na balkonie. Do najczęściej wybieranych sztucznych kwiatów balkonowych zaliczamy między innymi sztuczne begonie, pelargonie, fuksje czy bratki. Jednakże nie jest to regułą. Jeżeli mamy pomysł na umieszczenie innych sztucznych kwiatów na balkonie, to nie ma ku temu żadnych przeszkód.

Warto aby kwiaty i rośliny były dopasowane do mebli, które znajdują się na balkonie. Jeżeli masz leżaki - idealnie obok nich będzie wyglądała palma. Jeżeli Twoje meble są w minimalistycznym stylu - doskonale wkomponują się w aranżację lilie czy magnolie.

Warto wspomnieć, że najpopularniejsze i najpiękniejsze są zdecydowanie aranżacje ze sztucznych kwiatów w wiszących pojemnikach. Wiszące kosze, w których znajdują się kolorowe sztuczne kwiaty wyglądają bardzo efektownie i stanowią piękną ozdobę dla każdego balkonu.

Sztuczne rośliny umieszczone w wiszących pojemnikach mają wiele korzyści. Decydując się na sztuczne kwiaty, można tworzyć różnorodne i wielobarwne kompozycje. W pojemnikach najlepiej wyglądają kompozycje złożone z dwóch lub więcej sztucznych roślin. Jeżeli chodzi o sztuczne kwiaty, to zasada jest taka sama jak w przypadku żywych roślin - warto decydując się na kompozycje wybierać takie rośliny, z których jedna wygląda bardzo bogato i ma jaskrawe kolory, a druga wygląda skromniej i jest dobrym tłem oraz uzupełnieniem dla pierwszej.

Warto wiedzieć, że piękną kolorystykę sztucznych kwiatów np. fuksji podkreślają kolorowe doniczki. Dzięki temu można stworzyć atrakcyjne oraz wielobarwne kompozycje. Stare doniczki i skrzynki można przemalowywać według własnego uznania, na ulubione kolory.

Sztuczne kwiaty otwierają szerokie pole do kreacji DIY, ponieważ można je układać według uznania. Przestrzegając wspomnianych trzech najważniejszych zasad jesteśmy w stanie przemienić balkon na tajemniczą dżunglę czy subtelny ogródek będący idealnym dopełnieniem naszego miejsca relaksu.

Sprawdź naszą ofertę i zaprojektuj swój idealny balkon. Możesz również wysłać do nas zdjęcia swojego balkonu a przygotujemy pasującą do niego kompozycję kwiatową.

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję