Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Jeżeli masz uzgodniony indywidualny rabat stały - zaloguj się, aby zobaczyć od razu swoje ceny na stronie przy każdym produkcie. Aby móc otrzymać indywidualny rabat stały dla użytkowników skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Bukiety i Wianki Kwiatowe z okazji Wniebowzięcia NMP

9 sierpnia 2012

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, w Polsce zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, jest największym świętem maryjnym. Jego obchody przypadają na 15 sierpnia każdego roku i są związane z dogmatem o Wniebowzięciu NMP ogłoszonym przez papieża Piusa XII w 1950r.

Geneza Święta Wniebowzięcia NMP

Kościoły Wschodu już od V wieku obchodziły Święto Zaśnięcia Matki Boskiej. Tradycja mówi, że Maria, jako nieskalana grzechem, nie umarła, a jedynie usnęła. W dniu zaśnięcia, apostołowie z różnych stron, zjechali aby u podnóża Góry Oliwnej pochować ciało Matki Boskiej. Wśród nich nie było jednak Tomasza, który się spóźnił. Gdy wreszcie przybył, poprosił o otwarcie grobu Marii. Grób okazał się pusty - wewnątrz nie było ciała, a na miejscu gdzie leżało, znaleziono wianki i pachnące lilie. W VII wieku święto to zostało przejęte przez Stolicę Apostolską i przemianowane na Święto Wniebowzięcia.

Święto Matki Boskiej Zielnej w Polsce

W krajach Europy, w tym także w Polsce, Matka Boska jest czczona jako patronka ziemi i bujnej roślinności. W Kościele Katolickim, w dniu 15 sierpnia, obchodzone są uroczyste msze, w których udział jest obowiązkiem każdego Katolika.

Kwiaty w czasie obchodów Wniebowzięcia NMP

W niektórych rejonach Polski, w czasie obrzędów religijnych, błogosławi się wiązanki kwiatów polnych. Zwyczaj święcenia kwiatów wziął się z wiary w cudowne i lecznicze właściwości takich bukietów czy wianków, które miały zapewnić bezpieczeństwo i harmonię w domu. Pobłogosławioną wiązankę, podczas powrotu z kościoła, zostawiano wśród upraw, gdzie miała przynieść szczęście w zbiorach. Po kilku dniach była zabierana do domu, gdzie przechowywano ją z szacunkiem, okadzano nią izbę oraz trzymano na widocznym miejscu, aby mieć pewność, że moc bukietu działa.

Święto Matki Boskiej Zielnej bywa łączone również ze świętem plonów, dożynkami, gdzie zwyczajowo składane i święcone są dary z ziół, zbóż, warzyw i innych plonów.

Dekoracje z kwiatów sztucznych na Wniebowzięcie NMP

Przygotowując się do obchodów Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, możemy sami przygotować wiązankę ze sztucznych gałązek kwiatowych, sztucznych liści, gałązek dekoracyjnych czy innych dodatków kwiatowych. Taka dekoracja z kwiatów sztucznych może cieszyć oczy długi czas nie tylko w domu, ale także w kościele...

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję