Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Dekoracje z suszonych roślin - swoboda kompozycji!

Autor: Katarzyna Piekarska, 6 września 2022

Kończy się lato, niektórzy z nas chcieliby je zatrzymać na dłużej. Jest to możliwe, jeśli podejmiemy się ususzenia gałązek kwiatów, ziół czy gałązek drzew i krzewów. Możemy stworzyć piękne kompozycje w koszach lub wazonach, alternatywnie możemy je upiąć na wiklinowych oraz słomianych wiankach.

Susz można zakupić - dostępne są rozmaite, rodzime i egzotyczne rośliny o wymyślnych kształtach czy fakturach. Do wyboru mamy naturalne, farbowane lub wybielane gałązki. Gotowe rozwiązania jednak nie są najtańsze, a suszenie samemu, bardzo pracochłonne. Niektóre rośliny wymagają kilku tygodni suszenia, a do niektórych procesów wymagany jest piasek, czy boraks lub specjalnie opracowane związki konserwujące (np. żel krzemionkowy).

Własnoręczne zbieranie i suszenie - nie dość że czasochłonne i kosztowne - nadal obarczone jest tym, że kompozycje z naturalnych roślin są półtrwałe - łatwo się kruszą, pleśnieją, są atrakcyjne dla owadów i gryzoni. Przechowywanie ich jest trudne, wymaga przestrzeni, a nawet umiejętne spakowanie ich zazwyczaj kończy się uszkodzeniem. W takich okolicznościach warto zdać sobie sprawę, o ile lepszym rozwiązaniem są sztuczne rośliny suszone. Ich realny wygląd czasem zapiera dech w piersi, są trwałe, piękne, a czasem… prezentują się lepiej niż naturalne rośliny suszone!

Ozdoby z roślin suszonych - ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

W naszej ofercie można znaleźć gotowe bukieciki, ale też pojedyncze gałązki sztucznej kocanki, perukowca, głogu, dmuchawców i wielu innych. Gałązki takie można dowolnie ze sobą komponować. Wspaniale wyglądają w wazonach w naturalnych odcieniach, np. beżu, szarości, czy ecru. Pasują też do wszelkiej ceramiki, glinianych słojów, szklanych czy blaszanych kanek.

Aby stworzyć idealną kompozycję w wazonie, wystarczy urozmaicić dobór gałązek. Powinny być różnej wysokości, w różnych odcieniach. Stosując sztywne gałęzie, delikatne pojedyncze listki czy puszyste dmuchawce, możemy stworzyć kompozycję, która będzie wyglądała niczym bukiet zebrany na łące podczas letniego spaceru.

Jak przechowywać suszone rośliny?

Kiedy jesienny wystrój domu będziemy chcieli zmienić w bożonarodzeniowe - sztuczne suszki wyjmujemy z wazonu, układamy w pustym pudełku i przechowujemy w dowolnym miejscu - pawlaczu, szafie, czy na strychu. Sztuczne rośliny suszone, zależnie od materiału z jakiego zostały wykonane - możemy czyścić sprężonym powietrzem, delikatną, wilgotną szmatką lub miotełką do kurzu. Gdy sezon jesienny znowu zagości w naszym domu, wystarczy delikatnie odkurzyć rośliny, ułożyć i ponownie mamy gotowy wystrój. Bez zbierania, suszenia, konserwowania. Nic nam się nie pokruszy, niczego nie zjedzą myszy. Odpowiednio przechowany sztuczny susz - jest inwestycją na długie lata, dlatego jego cena zakupu nie powinna mieć dla nas znaczenia.

Suszony bukiet + wianek wiklinowy = stylowa dekoracja

Jeśli niefortunnie uszkodzimy nasze sztuczne gałązki, nic straconego! - zawsze możemy pociąć je sekatorem lub solidnymi nożyczkami i z pomocą gorącego kleju wykorzystać elementy na wianku wiklinowym - dając naszym sztucznym roślinom drugie życie w nowej odsłonie.

Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do kreatywnie spędzonego czasu podczas jesiennych wieczorów. Zachęcamy do pochwalenia się swoimi pracami z suszonych roślin. Jeśli będziecie mieli ochotę, możemy je opublikować na kanałach naszych mediów społecznościowych. Zapraszamy :)

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję