Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Do czego używane są płatki kwiatów?

Autor: Katarzyna Piekarska, 14 maja 2021

Pierwsze skojarzenie katolików, to zapewne obchody Bożego Ciała, gdzie podczas procesji płatki kwiatów sypane są przez dzieci pod stopy kapłana niosącego Hostię. Równie mocno płatki kwiatów kojarzą się ze ślubem, walentynkami, romantyczną randką czy prezentem dla ukochanej.

O ile świeże płatki kwiatów są piękne i wonne, to zakup dużej ich ilości jest kosztowny, a same płatki szybko więdną. Właśnie dlatego zostały stworzone sztuczne płatki, które pozwalają nam wyczarować rozmaite dekoracje. Pamiętaj, że jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia!

Płatki kwiatów na ślubie

Zamiast ryżu, którym posypuje się Parę Młodą, a już z pewnością zamiast grosików, warto młodych obsypać sztucznymi płatkami kwiatowymi. Pięknie wyglądają, są lekkie i nie wyrządzają nikomu krzywdy. Fotograf uchwyci nowożeńców skąpanych w romantycznym deszczu kwiatów, to na to zdjęcie będą patrzeć latami z łezką kręcącą się w oku i wspomnieniem, jacy byli szczęśliwi...

Romantyczne walentynki

Jeśli chcesz zrobić wrażenie na swojej drugiej połówce - wypełnij ozdobne pudełko płatkami róż. Nie zapomnij dodać mniejszego pudełka… w którym ukochana znajdzie pierścionek zaręczynowy lub biżuterię z cennymi kamieniami.

Inną zaletą płatków sztucznych jest to, że możesz zrobić z ich wykorzystaniem romantyczną kąpiel. Dostępne w naszym sklepie płatki nie farbują ani wanny. Taka niespodzianka z pewnością zrobi efekt WOW.

Dekoracja stołu

Płatki wspaniale spisują się jako dekoracja stołu. Wyjątkowy efekt osiągniesz nakrywając wcześniej stół drapowanym tiulem lub kładąc żywe kwiaty w kolorze płatków. Zaskoczysz swoich gości przyklejając płatki do kieliszków, możesz również dokleić subtelne koraliki lub cyrkonie w tym samym kolorze, wtedy dekoracja nabierze ekskluzywnego wyglądu.

Kwiatowy zawrót głowy na imprezie

Świetnym pomysłem jest udekorowanie sukienki, kostiumu bikini czy nakrycia głowy sztucznymi płatkami kwiatowymi. Kostium zakupiony w Internecie nigdy nie dorówna temu, który wykonasz samodzielnie!

Nabroiłeś, przedłużyła się delegacja, a może zapomniałeś o rocznicy?

Jeszcze nic straconego! Kup dobre wino, albo dwa, a najlepiej jeszcze przygotuj fondue czekoladowe. Drogę od wejścia do domu, aż do łazienki lub sypialni wysyp czerwonymi płatkami. Zapal świece, wsyp płatki do wanny i spędź miło czas!

Wianki z płatków sztucznych

Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest stworzenie wianka do wnętrza lub na drzwi wejściowe do domu z wykorzystaniem płatków. Jeśli jesteś kreatywną osobą, stworzysz ozdobę godną sąsiedzkiej zazdrości. Można wykończyć kompozycję sztucznymi lub suszonymi roślinami, całość będzie piękną ozdobą drzwi.

Podsumowując, płatki sztuczne mają wiele zastosowań. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Zamów rodzaje, które Ci się najbardziej podobają i daj się ponieść fantazji. Koniecznie podziel się z nami efektem!

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję