Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Fontanna pokojowa - oryginalny prezent

8 grudnia 2012

Kiedy zbliżają się Święta, zaczynamy gorączkowe poszukiwania prezentów dla naszych bliskich. Jeśli wiemy czego szukamy, to już połowa sukcesu. Jednak najtrudniej jest wymyślić oryginalny prezent. Właśnie dlatego zapraszamy Cię, abyś przyjrzał się nieco bliżej fontannom pokojowym. Naszym zdaniem to całkiem interesująca propozycja.

Jak właściwie działa fontanna pokojowa?

Fontanna pokojowa lub inaczej domowa to elegancka figurka czy rzeźba, we wnętrzu której znajduje się mały zbiornik z wodą. W tymże zbiorniku zanurzona jest niewielka pompka, która pompuje wodę do ujścia. Zależnie od modelu woda spada potem z pluskiem po kaskadzie bądź bezgłośnie opływa fikuśny korpus. Oczywiście jest to obieg zamknięty, dzięki czemu ta sama niewielka ilość wody (zwykle ok 1 litra), płynie w koło non stop.

Niektóre modele są dodatkowo podświetlane diodami LED. I znów - zależnie od modelu - bywają podświetlenia mieniące się różnymi kolorami lub jednobarwne (w tym białe).

Dodatkowo niektóre fontanny sprzedawane są ze specjalną szklaną kulką, która obraca się pod wpływem płynącej wody. W szkle zalane są pęcherzyki powietrza. Podświetlona i obracana przez wodę daje niesamowity efekt!

Jakie są kształty i rozmiary fontann pokojowych?

Odpowiedź na to pytanie, to oczywiście: "różne, różniste".

Są całe gamy fontann klasycznych, stylizowanych na kamienne rzeźby. Szare lub brązowe, naturalne lub szlifowane. Albo konary czy pnie do złudzenia przypominające takie, jak nieraz cieszą ok np. przy górskich szlakach.

Dość efektowne są fontanny, w których wyraźnie widać i słychać przelewający się strumień. Te zawierają zwykle kaskadę lub naczynia, przez które kolejno przelewa się woda. I tu znajdziemy zarówno gliniane dzbanki, wiklinowe koszyczki jak i bambusowe kubeczki.

Jest także wiele modeli o bardzo nowoczesnym designie. Stylizowane na odlewy ze szlachetnych metali bądź figurki ze szkła o kompletnie abstrakcyjnych kształtach.

Najmniejsze fontanny mają wysokość ok 20 cm. Większość modeli nie przekracza 40 cm. Ale są także takie, które mają nawet 140 cm. Wszystkie fontanny mogą być stosowane we wnętrzach.

Fontanna, nawilżacz czy romantyczna lampka?

Jak fontanna, to oczywiście woda. Ale warto zauważyć, że podczas gdy niektóre modele wydają przyjemny dla ucha szum wody, inne są zupełnie bezgłośne. Jak wspomnieliśmy wcześniej, część modeli jest podświetlana diodami LED, co wspiera romantyczny nastrój. Do tego każda fontanna, z racji parującej wody, nawilża powietrze w pomieszczeniu. Dlatego skłaniamy się do stwierdzenia, że są to bardzo uniwersalne ozdoby.

Gdzie sprawdzi się fontanna domowa?

Część fontann domowych określanych jest mianem pokojowych, a część ogrodowych. Jednak wszystkie bez wyjątku mogą być doskonałą dekoracją wnętrz zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Przykład?

  • Restauracje i hotele
  • Salony urody i SPA
  • Prywatne mieszkania i domy - tak klasyczne, jak i nowoczesne
  • Biura, recepcje, poczekalnie
  • Ogrody, tarasy, patia

Fontanny ogrodowe cechują się tym, że mogą być ustawiane również na zewnątrz, ponieważ ich podzespoły elektryczne są uszczelnione na wypadek opadów atmosferycznych.

Kto ucieszy się z fontanny wodnej?

Fontanny wodne mogą być świetnym prezentem na takie okazje jak Święta, imieniny czy rocznica ślubu. Mogą być także wspaniałą ozdobą dla kogoś, kto urządza właśnie dom czy mieszkanie. Sprawdzą się więc jako prezent ślubny lub na parapetówkę.

Niektóre modele wspomagają wytworzenie romantycznej atmosfery, dlatego mogą też być świetnym prezentem walentynkowym lub na Dzień Kobiet.

Pamiętaj jednak, aby fontanna wybierana na prezent pasowała do wnętrza, które będzie zdobić. Tylko wówczas będzie to naprawdę udany prezent!

Gdzie kupić fontannę pokojową?

Jeśli chciałbyś kupić fontannę pokojową, odwiedź dział Fontanny Pokojowe w naszym sklepie internetowym. Jeśli masz więcej miejsca (także we wnętrzu), możesz wybrać coś z działu Fontanny Ogrodowe.

Ilość recenzji: 6 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję