Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Jeżeli masz uzgodniony indywidualny rabat stały - zaloguj się, aby zobaczyć od razu swoje ceny na stronie przy każdym produkcie. Aby móc otrzymać indywidualny rabat stały dla użytkowników skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Kwiaty sztuczne w biurze - hit czy kit?

2 czerwca 2020

Biurka, komputery, rzędy krzeseł, drukarki, lampy - to atrybuty każdego biura. Mało kto kojarzy biuro jako oazę zieleni. Surowe biuro bez roślinności to ogromny błąd. Wiele badań naukowych potwierdziło już, że rośliny w biurze mogą bardzo korzystnie oddziaływać na pracowników. Poprawiają nie tylko samopoczucie, ale niezwykle pozytywnie wpływają na jakość wykonywanej pracy. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego kwiaty sztuczne do biura to tak rewelacyjny pomysł.

Sztuczne kwiaty do biura wyglądają jak żywe

Sporo osób na myśl o sztucznych kwiatach widzi przed oczami kiepskie, poszarpane kikuty, które prezentują się bardzo nieestetycznie i kiczowato. Jeszcze kilkanaście lat temu w tego typu twierdzeniach było sporo prawdy. Dzisiaj sztuczne kwiaty prezentują się naprawdę dobrze - w niektórych przypadkach można mieć nawet problem z rozpoznaniem, czy dany kwiat jest sztuczny czy prawdziwy.

Nowe, innowacyjne technologie produkcyjne oraz rozwój materiałów spowodowały, że tworzywo, z których są produkowane sztuczne kwiaty, bardzo dobrze imitują strukturę prawdziwych roślin. To powoduje, że mnóstwo osób coraz częściej zamiast prawdziwych kwiatów wybiera właśnie kwiaty sztuczne, które prezentują się jak żywe. Niewielkie różnice w wyglądzie można zaobserwować dopiero po dotknięciu ich powierzchni lub po dokładnej obserwacji.

Zalety sztucznych roślin w biurze

Sztuczne kwiaty często są krytykowane przez zwolenników roślin naturalnych. Oczywiście, w porównaniu z prawdziwymi kwiatami nie oczyszczają powietrza ani nie pochłaniają promieniowania emitowanego przez urządzenia elektroniczne. Niektórzy dalej uważają, że rośliny sztuczne to kicz i bezguście. Warto jednak wiedzieć o tym, że obecnie sztuczne kwiaty w biurze mogą prezentować się naprawdę elegancko. Jakie są ich zalety?

Sztuczne kwiaty sprawdzą się doskonale, jeśli pracownicy cierpią na alergie i uczulenia. Rozwijanie się w doniczkach uczulających grzybów całkowicie dyskwalifikuje z obcowania z pięknymi, naturalnymi ozdobnymi kwiatami. Takich przeciwwskazań nie ma w przypadku wybrania roślinności sztucznej. To sprawia, że sztuczne kwiaty są prawdziwie rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które z powodu alergii nie mogą obcować z prawdziwymi kwiatami.

Dużym problemem przy prawdziwych roślinach może być także brak czasu. Naturalnymi roślinami trzeba się cały czas zajmować, aby rosły w sposób prawidłowy. Jeden z pracowników zamiast wykonywać swoje standardowe obowiązki musiałby zajmować się pielęgnacją kwiatów, co byłoby stratą czasu. Aby nie wprowadzać zamętu oraz niepotrzebnych, dodatkowych obowiązków dla pracowników, warto postawić na kwiaty sztuczne.

Dezynfekcja pomieszczenia? Przy kwiatach sztucznych to nie problem!

Panująca obecnie pandemia koronawirusa sprawia, że dzisiaj codziennym rytuałem w biurach jest dezynfekowanie całych pomieszczeń i poszczególnych stanowisk pracy. W takich warunkach naturalna roślinność nie ma zbyt dobrych warunków do rozwoju i jest duże ryzyko, że obumrze. Właśnie dlatego opłaca się zainwestować w kwiaty sztuczne - nie straszna im dezynfekcja z wykorzystaniem chemicznych, żrących środków.

Jak wybrać sztuczne kwiaty do biura?

W chwili obecnej różnorodność kwiatów sztucznych jest naprawdę spora. Na sklepowych półkach możemy znaleźć całą masę różnorodnych wzorów, których kilka lat temu jeszcze nie było. Jak wybrać sztuczne rośliny do biura? Wszystko zależy od tego, jaki klimat chcielibyśmy stworzyć. Bez względu na to, jakie rośliny wybierzemy, na pewno będą się one prezentowały efektownie i estetycznie.

Sztuczne rośliny w biurze - dlaczego warto w nie zainwestować? Wyniki badań naukowych mówią same za siebie!

Sztuczne kwiaty jako dekoracja w biurze to naprawdę bardzo dobry pomysł. Mnóstwo badań naukowych potwierdza, że rośliny korzystnie wpływają na pracowników. Mogą one na przykład redukować stres. Kolor zielony powoduje złagodzenie nerwów, ostudzenie emocji oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w Sydney w swoich badaniach doszli do wniosku, że przyniesienie sztucznych roślin do biura spowodowało, że połowa pracowników zaczęła czuć się lepiej, a co trzeci pracownik zaobserwował, że odczuwa mniejszy stres, zaś 40% osób rzadziej reagowało na trudne sytuacje agresją. Pracownicy obcujący w biurze ze sztuczną roślinnością rzadziej udają się na zwolnienie chorobowe. Naukowcy z Harvardu oszacowali, że liczba zwolnień lekarskich, w których zainwestowano w roślinność, była mniejsza o 10% w porównaniu z tymi, w których roślin nie było w ogóle.

Kolory zielone wpływają też na duże zwiększenie produktywności. Naukowcy z Exeter podkreślają, że pracownicy wykonujący swoje obowiązki w otoczeniu kwiatowych kompozycji są wydajniejsi o 15%. Rośliny (także sztuczne) wpływają na zwiększenie koncentracji za sprawą swojego zielonego koloru. Sztuczne kwiaty mogą także przyczynić się do poprawienia relacji pomiędzy pracownikami a pracodawcą. Zieleń biurowa jest niezwykle istotnym elementem strategii o nazwie employer branding, która polega na tworzeniu przyjaznego otoczenia dla pracowników oraz wsłuchiwaniu się w ich potrzeby i oczekiwania.

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję