Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Kwiaty w Twoim domu, na Twoich zasadach

30 kwietnia 2020

Bukiet czy doniczka, kwiecisty czy zielony – w zależności od preferencji możemy wybierać to, co najbardziej przypada nam do gustu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że kwiaty mogą sprawić, że nasze wnętrze stanie się wyjątkowe i niepowtarzalne – będzie miało duszę. Na pierwszą myśl przychodzą nam kwiaty naturalne, jednak pojawia się problem z ich trwałością, pielęgnacją, nawadnianiem, o czym łatwo możemy zapomnieć żyjąc w pośpiechu.

Najbardziej bolesna kwestia dotyczy kwiatów ciętych, wobec których czas jest bezlitosny. Gdy otrzymujemy bukiet zapewne wolelibyśmy się nim cieszyć niż nieustannie dbać, aby nie opadł, nie usechł czy, aby nie odpadły mu listki, tym bardziej, gdy spodziewamy się gości. Bukiet ciętych kwiatów jest w stanie przetrwać około dwa tygodnie, szczególnie jeżeli zapewnimy mu odpowiednią pielęgnację. Wchodzi w nią podcinanie, wymienianie wody, dodawanie substancji odżywczych czy nawet przypalanie łodyg.

Aby nie oglądać smutnych, oklapniętych roślin, możemy zdecydować się na kwiaty sztuczne. Sztuczne? Tak. A więc, obraz tandetnych, słabo wykonanych produktów możesz odesłać w niepamięć. Najnowocześniejsza technologia i techniki projektowania sprawiają, że będziesz mieć trudności z dostrzeżeniem różnicy pomiędzy kwiatem naturalnym a sztucznym. W obecnych czasach kwiaty sztuczne wyglądają jak żywe, dodatkowo są bardziej wydajne.

Kolejną zaletą kwiatów sztucznych jest to, że nie wymagają pielęgnacji. Jedynie wystarczy je przetrzeć szmatką, a niektóre nawet możesz umyć pod bieżącą wodą. Taki sposób pielęgnacji jest wygodny i nie wymaga wiele zaangażowania. Wszystkie kwiaty dzielnie zniosą odkurzanie, jednak do mycia idealnie sprawdzą się te gumowane.

Często zdarza się tak, że nie mamy w domu odpowiednich warunków na kwiaty naturalne. Trudności z dostępem do oświetlenia sprawiają, że rośliny źle je znoszą mimo innych zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre pomieszczenia mają szczególnie ograniczony dostęp do światła ze względu na niewielkie okna. Jednak takie trudności nie dotkną nas w przypadku kwiatów sztucznych, które możemy sobie ustawić według własnych preferencji tam, gdzie najbardziej lubimy. One zawsze będą wyglądały równie pięknie a my perfekcyjnie wkomponujemy je sobie do wnętrza w kącie pokoju czy na komodzie, do której dociera mało promieni słonecznych.

Galeria zdjęć

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję