Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Sztuczne Słoneczniki na lato i zimę

19 czerwca 2012

Słoneczniki (Helianthus) to kwiaty z rodziny astrowatych, jedne z najbardziej okazałych kwiatów lata. Występują w bardzo wielu odmianach. Najmniejsze mogą mieć jedynie ok. 10cm, a największe dorastają do 3,5 m wysokości i nawet 50 cm średnicy kwiatu.

Słoneczniki czyli Słoneczne Kwiaty

Nazwa łacińska Helianthus ma swoje pochodzenie w dwóch greckich słowach: helios, oznaczającego słońce, oraz anthos, czyli kwiat. Nazwa ta wzięła się najprawdopodobniej stąd, że kwiaty słoneczników przypominają tarczę słoneczną, a głowa słonecznika podąża za słońcem - takie ruchy kwiatostanu nazywamy heliotropowymi.

Dlaczego słoneczniki tańczą?

W ciągu dnia rośliny podążają za słońcem dość spokojnie - kołyszą się jednostajnie. Tuż przed zmierzchem zamierają w bezruchu, jakby przeczuwały nadejście nocy... a nocą dzieje się najwięcej. Kwiaty kołyszą się wtedy najbardziej energicznie - ich odchylenia od pionu, tak jak i częstotliwość ruchów, są największe. Tak jakby rośliny wykonywały "szaleńczy taniec", który kończy się pod koniec nocy. Tuż przed świtem następuje chwila wyciszenia.

Symbol boga słońca

Słoneczniki pochodzą najprawdopodobniej z Ameryki, gdzie udomowiono je już 2600 lat p.n.e. w Meksyku. Rdzenni mieszkańcy Ameryki, w tym Aztekowie, Otomi i Inkowie, uważali słoneczniki za symbol boga słońca. W XVI w. nasiona słoneczników przywieziono do Hiszpanii, a w XVIII w. olej wytwarzany z nasion słoneczników był popularny już w całej Europie. Do gustu przypadł szczególnie członkom kościoła prawosławnego, gdyż był jednym z nielicznych olejów, który nie był zakazany w czasie Wielkiego Postu. Z jadalnych nasion wytwarza się obecnie oleje spożywcze, kremy i paliwa.

Słońce nawet w zimie

Sztuczne słoneczniki są dostępne w naszej ofercie przez cały rok. Gałązki słonecznika mogę być dekoracją same w sobie, np. kilka sztuk długich gałązek słonecznika będzie wyglądało pięknie w wysokim wazonie. Krótsze gałązki lub główki słoneczników mogą służyć do tworzenia kompozycji kwiatowych. W ofercie znajdują się również sztuczne bukiety słoneczników. Nasze słoneczniki wykonane są z materiałów wysokiej jakości – doskonale imitują żywe kwiaty - cieszą oko i są radosnym, słonecznym akcentem w dekoracji pomieszczeń nawet zimą.

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję