Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Zachęcamy jednak do logowania się lub rejestracji. Aby móc korzystać z indywidualnego rabatu skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Wielkanocna dekoracja z kwiatów sztucznych

1 kwietnia 2017

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. W tym wyjątkowym świątecznym okresie ozdabiamy różnymi dekoracjami swoje mieszkania i domy.

Wielkanocna dekoracja ze sztucznych kwiatów

Na pewno chcielibyście mieć piękną dekorację na świąteczny stół, która cieszyłaby oczy podczas Wielkanocnego śniadania. Pokażemy Wam jak sami możecie zrobić świąteczną kompozycję z kwiatów sztucznych.

Jak zrobić Wielkanocną dekorację na świąteczny stół?

Zobacz film, w którym pokażemy Ci jak zrobić piękną dekorację, która ozdobi Twój dom.

Narzędzia potrzebne do wykonania kompozycji

Materiały potrzebne do wykonania kompozycji

Możemy przystąpić do pracy

Na początku trzeba odpowiednio przyciąć pianki florystyczne, tak aby zmieściły się do naszej doniczki. Pianki należy przykleić klejem na gorąco. Następnie możemy przystąpić do układania sztucznych kwiatów.

Jako pierwsze przygotowujemy ładne, żółte irysy. Przycinamy je do odpowiedniej wysokości i wkładamy kwiaty do pianki.

Następne są białe, ładne tulipany. Również przycinamy łodygi kwiatków i wkładamy je do pianki. Dla lepszego efektu możemy ułożyć kwiaty na różnej wysokości.

Po ułożeniu tulipanów będziemy wkładać żółte osty. Przed włożeniem obieramy kwiatki z małych listków. Usunięte listki można wykorzystać w kolejnej aranżacji.

Przystępujemy do odczepiania białych maków z długich łodyg. W tej kompozycji przydadzą nam się tylko główki kwiatowe. Łodygi z zielonymi liśćmi możemy wykorzystać przy innej dekoracji. Główki maku mocujemy cienkim, krótkim drucikiem do główek kwiatowych. Umieszczamy białe kwiaty na środku naszej świątecznej kompozycji.

Usuwamy żółte gałązki dekoracyjne z listków. Zostawiamy 3 cm łodygi, a resztę odcinamy cążkami.

Przycinamy druciki potrzebne do przymocowania bazi w piance florystycznej. Następnie tniemy bazie na mniejsze gałązki (ok. 3-6 cm) przy pomocy sekatora.

Wcześniej przygotowanymi drucikami mocujemy przycięte bazie. Krótkie gałązki bazi układamy bardzo blisko siebie, tak aby przysłonić piankę.

Na koniec rozdzielamy gałązki forsycji na mniejsze fragmenty. Starannie wkładamy małe gałązki do naszej dekoracji. Dodając wielkanocne jajka nasza dekoracja będzie dużo bardziej świąteczna! Ucinamy wstążeczki od pisanek i przyklejamy je klejem na gorąco do naszej wielkanocnej kompozycji.

Nasza Wielkanocna kompozycja już gotowa!

Idealnie wpasuje się na Waszym świątecznym stole lub innym widocznym w domu miejscu. Taka dekoracja musi u Was zawitać!

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję