Możesz złożyć zamówienie z rabatem ogólnym bez zakładania konta. Zachęcamy jednak do logowania się lub rejestracji. Aby móc korzystać z indywidualnego rabatu skontaktuj się z Działem Sprzedaży.

Chryzantemy Sztuczne - Przewodnik

Autor: Justyna Matkowska, 23 sierpnia 2012

Sklep KwiatySztuczne.pl oferuje duży wybór sztucznych kwiatów chryzantemy. Znajdziecie Państwo tzw. wyrobówkę, czyli główki kwiatowe chryzantemy, kwiaty cięte, czyli gałązki chryzantemy oraz gotowe bukiety chryzantemy. W związku z pytaniami, jakie zadajecie Państwo telefonicznie bądź via e-mail, postanowiliśmy krótko scharakteryzować chryzantemy dostępne na rynku kwiatów sztucznych. Zapraszamy do lektury...

Rozmiary sztucznych główek chryzantemy

Chryzantemy, ze względu na wielkość, są potocznie nazywane małymi, średnimi oraz dużymi. Być może mało odkrywcze, ale jakie rozmiary kryją się za tymi określeniami?

Największe główki chryzantem mają średnicę ok. 20 cm, np. W001. Do dużych główek zaliczamy również te o średnicy ok 17 cm, np. L679. Rozmiar średnich główek oscyluje w granicach 14 – 16 cm. Przykładem mogą być główka W503 czy gałązka L143, gdzie średnica kwiatu wynosi 16 cm. Chryzantemy o średnicy główki mniejszej niż 13 cm zaliczamy do małych. Najmniejsze główki mają ok. 10 cm średnicy, np. W502, L587.

Kształty sztucznych główek chryzantemy

Ze względu na kształt główki chryzantemy dzielimy zwykle na płaskie bądź kule. W naszej ofercie przeważają główki kuliste, z zaokrąglonymi płatkami. Dostępne są również kule tzw. "czesane do góry", np. W440, Q917, Q222 oraz igiełkowe, np. Q820. Chryzantemy płaskie mają wąskie, zaokrąglone lub szpiczaste płatki, o różnej długości, ułożone w kilku płaszczyznach, np. W288, W117. Wyjątkiem była główka W434, która miała krótkie i postrzępione płatki.

Ilość płatków w sztucznych główkach

Mówimy często, że główka ma np. 5 płatków. Czy należy rozumieć to dosłownie? Oczywiście nie!

Mówiąc o "płatkach" mamy na myśli warstwy materiału, z których są złożone główki. Zwykle obowiązuje zasada, że im więcej płatków, czyli warstw materiału nałożonych na siebie, tym główka jest ładniejsza i pełniejsza, ale i droższa.

Kolorystyka sztucznych chryzantem

Bez względy na wielkość, kształt główki czy ilość płatków, wszystkie chryzantemy dostępne są w wielu kolorach. Dla przykładu całą gamę kolorów mamy w pozycjach W498, W503, W001 - od kremów, przez różne odcienie żółtego i pomarańczowego, aż po brązy, bordo, odcienie różu i fioletu. Oprócz kolorów powszechnie spotykanych w naturze, mamy też chryzantemy w kolorach zupełnie niespotykanych, jak np. bardzo ciemny fiolet połączony z różem od spodu - W503-18 lub burgund z czarnym wykończeniem - W498-20. Są też główki z zielonymi refleksami – W498-13. Kolory wybranych główek – mimo tej samej nazwy - mogą różnić się zależnie od tego, z jakich materiałów zrobione są kwiaty.

Materiały do produkcji chryzantemy

Najpopularniejszy materiał używany przy produkcji główek kwiatowych chryzantemy to cienkie płótno. Materiałem nieco droższym, ale ładniejszym jest satyna. Chryzantemy satynowe, np. W405 czy W208 są bardziej błyszczące i sztywniejsze. Czasami, w sprzedaży, można znaleźć kwiaty wykonane z jeszcze lepszej satyny, która jest grubsza, mniej odblaskowa i lepiej imituje naturalne kwiaty (np. L596).

Łodygi do główek kwiatowych chryzantemy

Wybierając główki należy pamiętać, że największe główki kwiatowe, potrzebują również długich i grubych łodyg, np. N004, N035. Średnie bądź płaskie główki będą wyglądały dobrze z łodygą N035. Do główek lekkich, np. W288, będzie pasowała łodyga N097. Polecamy ją także do główek małych. Łodyga N080, która jest dość cienka i giętka, będzie dobra do mniejszych kwiatów. W ofercie są także podstawy bukietów, np. N099, na które można założyć wiele główek na raz tworząc swój własny, unikatowy bukiet.

Aktualna oferta

Aktualna oferta sztucznych kwiatów chryzantemy zawsze dostępna jest tutaj.

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję