Zamów bez rejestracji! Masz stały rabat? Zaloguj się, aby zobaczyć swoje ceny. Często korzystasz ze sztucznych kwiatów? Skontaktuj się z Działem Sprzedaży, aby uzyskać indywidualne warunki współpracy!

Jak zrobić wieniec na cmentarz z kwiatów sztucznych?

27 września 2012

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Dlatego specjalnie na tę okazję chcieliśmy zaprezentować Państwu jak zrobić prosty i ładny za razem wieniec na cmentarz z kwiatów sztucznych.

Jak zrobić wieniec - Przewodnik

Z czego będziemy robić nasz wieniec?

Przedstawimy Państwu gotowy "przepis" na wykonanie wieńca z kwiatów sztucznych. Do produkcji wybraliśmy główki róży i storczyka w typowo jesiennych kolorach. Obowiązuje tu jednak pełna dowolność, dlatego możecie Państwo użyć takich kwiatów, jakich chcecie.

Czego będziemy potrzebować?

Do wykonania naszego wieńca będą nam potrzebne:

  • Ostry nóż
  • Cęgi
  • Pistolet do kleju termotopliwego
  • Wkłady kleju termotopliwego

Pistolet warto trzymać na kawałku tektury, ponieważ niezabezpieczony blat stołu może uszkodzić się od gorącego kleju.

Mocujemy sztuczne główki róży na podkładzie

Tworzenie wieńca zaczynamy od rozprostowania zielonego podkładu. Zielone gałązki powinny być proste i skierowane ku górze. Rozłożony podkład powinien przypominać jeża.

Przygotowujemy sobie 10 główek róży. Jeśli są pogniecione, rozprostowujemy je.

10 szt. drutu wyrobowego przycinamy na długość ok 17-20 cm. Ważne jest, aby odciąć ten koniec, na którym nie ma ząbków. Dzięki ząbkowanemu zakończeniu drutu główki róży będą się na nim lepiej trzymały.

Główki róży nasuwamy na ząbkowane końcówki przyciętych drucików. Na drugi koniec drutu nakładamy niewielką ilość gorącego kleju. Umoczony w kleju koniec wciskamy w jeden z otworów plastykowej podstawy wieńca, z którego wystają zielone gałązki. Następnie zieloną gałązką, wystającą z tego otworu, owijamy wciśnięty przez nas drut. Idealnie będzie, gdy główka róży znajdzie się mniej więcej na końcu zielonej gałązki.

Dokładamy gałązki storczyka

Po zamocowaniu główek przechodzimy do gałązek storczyka. Prostujemy liście i rozkładamy główki na 4 gałązkach storczyka sztucznego. Podobnie jak poprzednio przycinamy zbyt długą łodygę. Ponieważ łodygi gałązek są grubsze niż drut wyrobowy, konieczne będzie zdjęcie nożem ok. 3-4 cm plastyku z dolnego końca łodygi, tak aby z końca wystawał sam drut. Dzięki temu będziemy mogli zamontować nasze gałązki tak samo, jak główki róży nałożone na drut wyrobowy.

Przyzdabiamy wieniec zielonymi dodatkami

Następnie przyzdabiamy nasz wieniec liściem paproci oraz gałązką winobluszczy. Wykorzystany przez nas liść paproci, choć droższy, jest wykonany z materiałów wysokiej jakości i do złudzenia przypomina żywe liście. Także dzięki temu daje się pięknie formować. Skręcając go nieco wokół łodygi, nadamy całej wiązance charakteru. Podobnie jak wcześniej przycinamy zbyt długą łodygę. Koniec ostrzymy nożem i nakładamy roztopiony klej. 3 liście paproci mocujemy do sztucznego podkładu.

Na koniec dołożymy kilka zielonych gałązek winobluszczu. Tym razem przycinamy je na różne długości. Dzięki temu wiązanka będzie wyglądała bardziej naturalnie. Łodygi gałązek także ostrzymy nożem i kleimy na gorąco.

Podsumowanie

Tym prostym sposobem w niespełna 15 min może powstać atrakcyjny wieniec z kwiatów sztucznych na cmentarz. Wielkość podkładu, ilość i gatunek kwiatów i dodatków zależy jedynie od naszej wyobraźni, tudzież życzenia Klienta ;)

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogatą ofertę zielonych podkładów, główek kwiatowych służących do wyrobu wieńców i wiązanek oraz różnych dodatków kwiatowych i niekwiatowych.

Ponadto w naszym salonie sprzedaży w Piorunowie, możecie Państwo kupić przeróżne wieńce i wiązanki, które tworzymy specjalnie na cmentarze.

Życzymy owocnych prac!

Państwa pomysły

Szanowni Państwo,

Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie podzielić się z nami Waszymi pomysłami. Zdjęcia swoich kompozycji możecie Państwo przysyłać na nasz adres info@faktor.pl. Ciekawsze produkcje z przyjemnością przedstawimy w kolejnych publikacjach.

Ilość recenzji: 2 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję