Publikacja 47 z 47 Poprzednia

Drzewka sztuczne w restauracji, biurze i domu

17 marca 2012

Ozdobne drzewa sztuczne są częstym elementem wystroju wnętrz galerii handlowych, restauracji, biur czy innych miejsc publicznych. Mają wiele zalet i z powodzeniem zastępują żywe rośliny. Nieraz zastanawiamy się wręcz: „Czy to drzewko jest na pewno sztuczne? A może pasowało by w domu?"

Drzewka sztuczne w restauracjach, galeriach i biurach

Wykorzystywanie sztucznych drzew ozdobnych do dekoracji sal restauracyjnych, bankietowych lub weselnych, wpływa korzystnie na poprawienie wizerunku, czasami mało przytulnego wnętrza, w którym pragniemy miło spędzić czas. Sztuczny fikus czy sztuczna palma, w odpowiedniej aranżacji, potrafią stworzyć naprawdę niepowtarzalny i egzotyczny klimat.

Drzewka sztuczne jak żywe

Każdy z nas pragnie obcowania z naturą, ale to nie zawsze jest możliwe. W surowym pomieszczeniu, gdzie brak warunków do życia dla żywych roślin, świetnie mogą sprawdzić się różne gatunki drzew sztucznych. Drzewo cytrynowe czy kwitnąca wisteria, wprowadzą trochę koloru i fantazji do szarego i nieprzyjemnego pomieszczenia biurowego.

Drzewka sztuczne w domu i mieszkaniu

Ozdobne drzewka sztuczne zazwyczaj nie są wykorzystywane do wystroju domów i mieszkań. Boimy się kiczu w stylowym wnętrzu... Ale nic bardziej mylnego! Sztuczne rośliny doskonale pasują do różnych wnętrz. Świetnie ozdobią ciemną łazienkę czy ponury korytarz. Dyskretnie wypełnią pusty kąt lub zamaskują niechcianą rurę. Sztuczny bambus czy klon japoński będą doskonale prezentowały się w każdym wnętrzu.

Drzewko sztuczne a zarazem naturalne?

Producenci sztucznych roślin proponują swoim odbiorcom drzewa wykonane z materiałów najwyższej jakości. Niektóre do złudzenia imitują żywe rośliny. Drzewka są nierzadko wykonywane na indywidualne zamówienie – mogą mieć określone przez nas wymiary i materiały, z których roślina będzie zrobiona. Wybieramy kolor i rodzaj liści. Dodatkowo, sztuczne drzewa, są często wykonywane na naturalnych pniach, co jeszcze bardziej przybliża ich wygląd do żywych. Sztuczna zostaje jedynie korona drzewa.

Inne sztuczne rośliny zielone

W ofercie firmy handlowej Faktor znajdują się nie tylko drzewka sztuczne, ale także inne rośliny zielone, m.in. filodendrony, diffenbachie, draceny czy krotony. Dostępne są gotowe rośliny sztuczne w doniczkach sprowadzane bezpośrednio z Chin, jak i robione ręcznie w hurtowni koło Błonia pod Warszawą. Mniejsze rośliny znajdują swoje zastosowanie w zielonych kompozycjach kwiatowych. Mogą być ustawione na regale czy na parapecie. Większe, podobnie jak drzewka, wspaniale dekorują różne wnętrza.

Niekwestionowaną zaletą sztucznych drzew i roślin jest to, że nie wymagają troskliwej opieki – nie muszą mieć odpowiedniego światła ani wilgotności, nie trzeba ich podlewać ani nawozić, nie zaszkodzi im również dym papierosowy ani atak domowego zwierzaka.

Podsumowanie

Drzewka sztuczne są pewną inwestycją – mogą cieszyć nasze oko przez lata, zachowując kolor i formę, a wyrzucić możemy je wtedy, gdy nam się znudzą, a nie gdy uschną – sztucznym drzewkom na pewno to nie grozi.

Ilość recenzji: 1 · Pokaż recenzje · Dodaj recenzję