Dekoracja sali weselnej kwiatami sztucznymi

23 kwietnia 2012

Dbając o każdy szczegół uroczystości zaślubin nie możemy zapomnieć o wystroju sali weselnej. Większość domów weselnych proponuje gotowe dekoracje. Niestety są one skromne i jednakowe dla wszystkich, a przecież każdy chciałby mieć wyjątkowe wesele.

Dekoracja własna czy na zamówienie?

Oczywiście można skorzystać z usług firm zajmujących się oprawą ślubu i wesela , w tym dekoracją. Wiąże się to jednak z dużymi wydatkami. Tańszą opcją jest przygotowanie dekoracji samemu. Będzie ona tańsza i jedyna w swoim rodzaju.

Kwiaty żywe czy sztuczne?

Zanim przystąpimy do dekoracji, musimy zastanowić się czy użyjemy kwiatów żywych czy sztucznych. Zaletą kompozycji z kwiatów sztucznych jest niewątpliwie fakt, że nawet przygotowane znacznie wcześniej, będą wyglądały ładnie. Tego nie możemy wymagać od kwiatów żywych. Plusem jest również dostępność roślin sztucznych. Sztuczne kwiaty, które w naturze występują tylko sezonowo, można kupić przez cały rok. Dodatkowym atutem jest niższa cena kwiatów sztucznych, które po uroczystości będzie można przecież jeszcze wykorzystać.

Kompozycje z kwiatów sztucznych

Sztuczne rośliny dają szerokie możliwości przy tworzeniu kompozycji. Można je dowolnie przycinać, zaginać, kleić, układać. Możemy wykorzystać same główki kwiatowe bądź całe gałązki, a używając dodatków kwiatowych, jak np. liście czy gałązki dekoracyjne, stworzymy piękne przystrojenie.

Kwiaty i dodatki kwiatowe

Wybór gatunków jest także imponujący. Można wybrać róże, peonie, maki, amarylisy, storczyki, magnolie i wiele innych. Do przygotowanie kompozycji z kwiatów sztucznych można również użyć artykułów dekoracyjnych, jak np. wstążki, białe gołąbki ślubne czy kolorowe piórka samoprzylepne. Takie detale sprawią, że aranżacja stołu weselnego będzie niepowtarzalna.

Dekoracja stołów weselnych

Stoły dla gości powinny być udekorowane elegancko, ale bez przepychu. Stawiając zbyt wiele dekoracji zajmiemy miejsce potrzebne dla zastawy stołowej i półmisków z jedzeniem. Kompozycja kwiatowa nie powinna być również zbyt rozłożysta, aby nie utrudniać konwersacji gościom siedzącym naprzeciwko.

Nie tylko kompozycje

Na trzy metrowym stole powinna znaleźć się co najwyżej jedna kompozycja kwiatowa. Dodatkową ozdobą mogą być świece, które pomogą stworzyć magiczny nastrój. Można też rozłożyć sztuczne płatki kwiatowe, które rozweselą biały obrus nie niszcząc go. Wysokie świeczniki można udekorować gotowymi stroikami na świeczkę, dostępnych także w wersji "z ogonkiem".

Dekoracja stołu prezydialnego

Dekorując stół prezydialny, musimy pamiętać , aby wyglądał wyjątkowo i wyróżniał się na tle pozostałych. Na nim umieszczamy kompozycję podobną do tych ze stołów dla gości, ale większą. Może być podłużna lub spływająca.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że nie trzeba być artystą, aby stworzyć piękną aranżację przyjęcia weselnego. Wszystko zależy od dobrych chęci i wiary we własne możliwości.

Ilość recenzji: 0 · Dodaj pierwszą recenzję